عراق| احتمال افزایش تنش در اطراف منطقه الخضراء بغداد

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، العهدنیوز در خبری در این رابطه  نوشت، شامگاه یکشنبه ضرب الاجل 72 ساعته کمیته برگزار کننده تظاهرات اعتراض آمیز نسبت به نتایج انتخابات به پایان می‌رسد.

این کمیته جمعه به کمیساریای انتخابات 72 ساعت مهلت داده بود تا شرایط را به وضع عادی بازگردانده و از طریق شمارش دستی صندوق‌های رای حق را به حق دار برسانند.

در این بین لحظه به لحظه بر شمار متحصنین در نزدیک منطقه الخضراء بغداد افزوده می‌شود.

اخبار رسیده از اطراف منطقه الخضراء حکایت از آن دارد با نزدیک شدن به پایان موعد مقرر لحظه به لحظه بر میزان تشنج افزوده می‌شود.

این رسانه عراقی به نقل از خبرنگار خود در محل تحصن افزود: یکی از اقداماتی که معترضین احتمالا دست به آن خواهند زد، ورود به منطقه الخضراء و تحصن در آن است، گفته می‌شود به دلیل بی توجهی کمیساریای انتخابات نسبت به خواسته متحصنین ساعت‌های پیش رو احتمالا شاهد رخدادهای زیادی خواهد بود.

این در حالی است که کمیساریای عالی انتخابات عراق با بازشماری دستی 234 صندوق انتخاباتی موافقت کرد.

در بیانیه کمیساریای عالی انتخابات عراق آمده است، موافقت با بازشماری 234 صندوق انتخاباتی بنا به 18 اعتراض همراه با مستندات در استان‌های صلاح الدین، بصره و بغداد صورت گرفته است و کمیساریا پس از تکمیل شمارش دستی آرا نتیجه را اعلام خواهد کرد.

در همین ارتباط، “هشام الرکابی” مسئول دفتر رسانه‌ای “نوری المالکی” رئیس ائتلاف دولة القانون گفت که به زودی سران جناح‌های معترض به نتایج انتخابات در منزل المالکی جلسه‌ای برگزار می‌کنند تا در خصوص دستیابی به هدف به هماهنگی برسند.

نشست گروه‌های عراقی با هدف مهار بحران نتایج انتخابات
آخرین وضعیت رسیدگی به شکایات انتخاباتی عراق و مذاکرات دو حزب عمده سنی
اعتراضات به نتایج انتخابات عراق در اطراف سفارت آمریکا در بغداد+عکس
عراق|اعتراضات مردمی به نتایج انتخابات به پشت دروازه‌های منطقه سبز رسید
کمیساریای عالی عراق از رد بیشتر شکایت‌های انتخاباتی خبر داد/ احتمال بازشماری دستی آرا در 4 استان

 

 

عراق| احتمال افزایش تنش در اطراف منطقه الخضراء بغداد