لوپن: ۸۰ درصد از جوانان فرانسوی به فکر مهاجرت از کشور هستند

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان- مارین لوپن، رئیس حزب ملی گرای تندرو تجمع ملی و از نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲ فرانسه در توییتی، بخش دیگری از صحبت هایش در تلویزیون ال س ئی را منتشر کرد و نوشت: ۸۰ درصد جوانان فرانسوی امروز قصد رفتن به خارج از کشور را دارند.

وی با انتقاد از رویکرد امانوئل مکرون، رئیس جمهور فعلی فرانسه تاکید کرد: من نمی‌خواهم که آن‌ها، این کار را انجام دهند! من می‌خواهم روی جوانان سرمایه گذاری کنم، می‌خواهم به آن‌ها اعتماد کنم: بله، می‌خواهم افراد زیر ۳۰ سال از مالیات بر درآمد معاف شوند.

لوپن در ادامه پیام خود نوشت: باید پرانتز مکرونیسم بسته شود، زیرا سیاست امانوئل مکرون، فرانسه را بسیار خشن کرده، باعث هرج و مرج در کشورمان شده و بین فرانسوی‌ها تفرقه انداخته است.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ۱۰ آوریل ۲۰۲۲ برگزار می‌شود. از زمان تشکیل جمهوری پنجم و تبدیل فرانسه از یک رژیم پارلمانی به یک رژیم ریاستی، هیچ کاندیدایی نتوانسته در دور اول انتخابات رای ۵۰ درصد شهروندان را کسب کند. امانوئل مکرون در دور اول انتخابات سال ۲۰۱۷، تنها ۲۴ درصد آرا را کسب کرد.

امانوئل مکرون، جوان‌ترین رئیس جمهور تاریخ فرانسه در دوران ۵ ساله حاکمیت خود با بحران‌های زیادی از جمله تظاهرات «جلیقه‌زردها» و همه گیری ویروس کرونا روبرو بوده است.

مکرون مسئله مسکن را به محور برنامه‌های تبلیغاتی خود در سال ۲۰۱۷ تبدیل کرد. امروز، افزایش تورم در فرانسه و اتحادیه اروپا رکوردشکنی کرده و مسکن در حال حاضر گران‌تر از زمان بحران کرونا است.

یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که از هر چهار فرانسوی، سه نفر احساس می‌کنند که قدرت خریدشان کاهش یافته و ۹۰ درصد جمعیت این کشور نگران مسئله مسکن هستند. در حالی که قشر بالای جامعه ممکن است از عهده این قیمت‌های بالا برآیند، اما مشخص است که سایر اقشار جامعه فرانسه شدیداً نگران هستند.

 

لوپن: ۸۰ درصد از جوانان فرانسوی به فکر مهاجرت از کشور هستند