وقوع ۲ انفجار در پایتخت عراق + فیلم و تصاویر

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – منابع خبری از وقوع ۲ انفجار مهیب در در «میدان الواثق» واقع در منطقه «الکرداه» بغداد خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری العهد بر اثر این انفجار‌ها تمام خیابان‌های مجاور و منتهی به «الکرداه» بسته شده آمبولانس‌ها به این منطقه اعزام شده‌اند.

پایگاه خبری صابرین نیوز هم با انتشار تصاویری درباره این حادثه نوشت صدای دو انفجار مهیب در منطقه «الکرداه» در بغداد به گوش رسیده است و آمبولانس‌ها به سمت تئاتر ملی عراق در حال حرکت هستند.

کد ویدیو

به نوشته صابرین نیوز این انفجار‌ها در میدان «الواثق» در نزدیکی خیابان «الشروق» به وقع پیوسته و نیروهای امنیتی ورودی‌های منطقه «الکرداه» را به طور کامل بسته‌اند. آمبولانس‌ها و نیروهای دفاع مدنی نیز به میدان الواثق در منطقه الکراده رسیده‌اند.

یکی از انفجار‌ها بر یک بانک تجاری در منطقه ۹۰۴ در میدان الواثق متعلق به یک حزب سیاسی تأثیر گذاشت. این بانک جهانی بیشتر متعلق به خانواده «یحیی سعید بجیر» از نزدیکان «مسعود بارزانی» رئیس پیشین اقلیم کردستان عراق است.

وقوع ۲ انفجار در منطقه «الکرداه» در بغداد، پایتخت عراق 01

وقوع ۲ انفجار در منطقه «الکرداه» در بغداد، پایتخت عراق 02

وقوع ۲ انفجار در منطقه «الکرداه» در بغداد، پایتخت عراق 0303

صابرین نیوز نوشت یکی از این انفجارها همچنین در یک فروشگاه نوشیدنی‌های الکلی و یک هتل در نزدیکی تئاتر ملی تأثیر گذاشته است.

آمار تلفات اولیه نیز بیانگر آن است که یک مجروح این حادثه نگهبانی است که در بانک کار می‌کند.

انفجار در تئاتر ملی به دلیل یک بمب کارگذاشته شده در یک ماشین بوده است.

فرمانده عملیات بغداد در این باره اعلام کرده است که ۲ نفر درپی انفجار بمب در مقابل ۲ بانک در منطقه الکراده منفجر شده‌اند. این انفجار‌ها بانک‌های جهان و کردستان را هدف گرفت و فروشگاه‌های مشروب فروشی در مجاورت آن قرار داشت.

پیش از این نیز در بامداد جمعه گذشته نیز ۲ انفجار در منطقه «اعظمیه» بغداد در نزدیکی مقر حزب تقدم وابسته به محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق و منطقه «یرموک» در مجاورت «کرخ» در غرب پایتخت این کشور شنیده شد.

وقوع ۲ انفجار در پایتخت عراق + فیلم و تصاویر