جشنواره دانشجوی نمونه برگزار می شود/ آغاز ثبت نام از ۲۰ آذرماه

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر هاشم داداش پور با اعلام این خبر افزود: بیست و نهمین و سی امین دوره جشنواره دانشجوی نمونه در سال جاری برگزار می‌شود و دانشجویان متقاضی می‌توانند از ۲۰ تا ۳۰ آذرماه در سامانه سجاد ثبت نام کنند.

وی اظهار داشت: در آخرین دوره جشنواره دانشجوی نمونه سال ۹۸ برگزار شد ۱۳ نفر به عنوان برگزیدگان مرحله کشوری با حضور معاون اول ریاست جمهوری مورد تقدیر قرار گرفتند.

داداش پور افزود: در جشنواره سال ۱۴۰۰ که بیست و نهمین و سی امین دوره دانشجویان نمونه است فرآیند جشنواره بر اساس زمان بندی‌های پیش بینی شده در هفته سوم آذر آغاز و در اسفندماه با برگزاری مراسم تجلیل به پایان خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه همانند سال‌های گذشته کلیه مراحل ثبت نام و مرحله داوری دانشگاهی و داوری مرحله کشوری در سامانه الکترونیکی انجام می‌پذیرد، گفت: فرایند داوری جشنواره دانشجوی نمونه در دو مرحله دانشگاهی و کشوری برگزار می‌شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: نخست دانشجویان در سطح دانشگاه به رقابت می‌پردازند و آن دسته از دانشجویانی که برترین امتیازات را بر اساس آیین نامه و صرف نظر از حد نصاب‌های آن کسب کرده‌اند به عنوان برگزیدگان مورد تقدیر دانشگاه مربوطه قرار می‌گیرند و آن تعداد از متقاضیان که شرایط معرفی به مرحله دوم را کسب نموده‌اند به دبیرخانه مرکزی معرفی می‌شوند.

وی درباره تغییرات این دوره از جشنواره نسبت به سال گذشته گفت: در جشنواره امسال، برای اولین بار برگزیدگان دانشجویان بین المللی شاغل به تحصیل در ایران نیز معرفی می‌شوند و امکان شرکت دانشجویانی که بعد از فراخوان سال ۹۸ فارغ التحصیل شده‌اند و دانشجویانی که دارای مرخصی تحصیلی بدون احتساب سنوات در دوران کرونا هستند، وجود دارد.

داداش پور اظهار داشت: همچنین اختصاص ۳ امتیاز به صورت افزوده در بخش فرهنگی، ویژه فعالیت‌های داوطلبانه در زمان کرونا از ویژگی‌های این دوره از جشنواره نسبت به دوره‌های گذشته است.

تمامی دانشجویان متقاضی دانشگاه‌های دولتی، غیر انتفاعی و پژوهشگاه‌های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین دانشگاه‌های ، پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و فرهنگیان می‌توانند با مراجعه به سایت www.portal.saorg.ir نسبت به ثبت نام در این جشنواره اقدام کنند.

جشنواره دانشجوی نمونه برگزار می شود/ آغاز ثبت نام از ۲۰ آذرماه