پیام رهبر انقلاب خطاب به فعالان صنعت نوشت‌افزار ایرانی رونمایی شد/ تقدیر از عبودتیان و سرشار توسط همسر شهید احمدی روشن

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، جشن ۱۰ سالگی ایران نوشت، امروز در مجتمع انقلاب اسلامی با حضور مسؤولان کشوری و لشکری برگزار شد.

در ابتدای مراسم سید احمد عبودتیان مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا (عج) به توضیحی درباره شکل‌گیری مجمع نوشت‌افزار ایرانی – اسلامی پرداخت و گفت: حدود ۱۰ سال پیش در زمان بی‌توجهی مسؤولان به نوشت‌افزار خارجی چه از بعد تولید و محتوا در حوزه کودکان، جوانانی ورود کردند.

وی ادامه داد: این اقدام در زمانی آغاز شد که تجربه نبود و با اندک وام شروع شد. می‌گفتند مردم از این دفترها نمی‌خرند و ذائقه عوض شده است اما دیدیم که اینگونه نبود. 

 

در این مراسم همسر شهید احمدی روشن از سید احمد عبودتیان مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا(عج) و محمد سرشار معاون فرهنگی و اجتماعی معاون اول رئیس جمهور تقدیر کرد.

در ادامه این مراسم توسط سید بشیر حسینی از پدر شهید لندی تجلیل شد همچنین قرار بود از سید حامد جعفری خالق شاهزاده روم و فیلشاه تجلیل شود که وی به دلیل بیماری در برنامه حضور نداشت.

محسن رضایی معاون اقتصادی رییس‌جمهور در این مراسم با تجلیل از دست‌اندرکاران ایران نوشت،گفت: امیدواریم نهضتی در این زمینه در بین نوجوانان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی سرمایه بزرگی است زیرا عصاره همه تلاش های گذشته است، ادامه داد: استقلال، آزادی و  مردم‌سالاری دینی در انقلاب اسلامی به ملت ایران هدیه داده شد. 

رضایی افزود: ملت ایران از انقلاب اسلامی انتظارات بزرگی دارد و پای آن نشسته است تا به دست آورد. ملت ایران می‌خواهد خود را بیابد و نقشش را در جهان اسلام ایفا کند. انقلاب اسلامی پایان نیست بلکه آغاز است؛ آغاز تحولات سیاسی و اجتماعی و … است.

وی اضافه کرد: یکی از تحولات، تحول فرهنگی و علمی است که از خانه و مدرسه و از قلم و دانش آغاز می‌شود. البته انقلاب ما ابعاد فرهنگی عظیمی داشته است و باید قبول کنیم در فرهنگ بخشی از مبارزه ما باقی مانده است. 

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور اظهار کرد: فاصله ملت‌ها با حقیقت یک پرده نازک بیشتر نیست که سراب است که تلاش این بوده با انقلاب‌مان این پرده را کنار بزنیم.

سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم گفت: صنعت خلاق با ذهن و فکر و ایده سرو کار دارد اگر در صنایع مختلف به اوج برسم اما در صنایع فرهنگی غفلت کنیم، نگران کننده است.

وی به فعالیت مجمع نوشت‌افزار ایرانی – اسلامی اشاره کرد و افزود: یک حرکتی غیردولتی توسط کسب و کارهایی است که دغدغه داشتند و موجب شد که ۱۵ درصد کاراکتر در نوشت‌افزارها ایرانی شده و تولید دو برابر شده است و ۱۰۰ تولیدکننده، ۵ هزار محصول تولید می‌کنند. 

وزیر صنعت اظهار کرد: یک شرکت صنایع خلاق قبل از وزارت ایجاد کردم و در مسؤولیتی که دارم به این امر توجه شده و به اصلاح ساختار در وزازتخانه پرداختیم که دو دفتر ایجاد شد؛ دفترصنایع سلولوزی، چاپ و نوشت افزار و دفتر صنایع خلاق ایجاد شده است و قطعا وقتی کاری صاحب دارد، پیگیری دارد و برای این کار تلاش می کنند. امیدواریم این کار را بتوانیم حمایت کنیم . امیدواریم در آینده نزدیک در صادرات محصولات توجهات بایسته را انجام دهیم. 

در این مراسم از پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به فعالان صنعت نوشت‌افزار ایرانی توسط همسر شهید احمدی روشن رونمایی شد.

این خبر در حال به‌روزرسانی است.

 


پیام رهبر انقلاب خطاب به فعالان صنعت نوشت‌افزار ایرانی رونمایی شد/ تقدیر از عبودتیان و سرشار توسط همسر شهید احمدی روشن