بستری ۴۲۵۰ بیمار کرونایی در تهران

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – علیرضا زالی گفت: در حال حاضر وضعیت تهران قرمز است. تا صبح امروز ۴۲۵۰ بیمار در مراکز درمانی تهران بستری شده اند که ۱۱۱۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه هستند. در شبانه روز گذشته ۱۰۰۷ بیمار جدید در مراکز درمانی بستری شده اند که ۲۹۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه هستند. در حال حاضر حدود ۱۶۹ طفل به دلیل ابتلا به امیکرون در بیمارستان‌های تهران بستری هستند.

با اعلام زالی میزان مراجعه به بخش‌های سرپایی بالا رفته است و حدود ۱۸۸۰۰ بیمار به بخش‌های سرپایی مراجعه کرده اند. مراکز بستری موقت در ۳۸ بیمارستان تهران راه اندازی شده اند. رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مانند زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با بیماری کرونا اهمیت زیادی دارد.

مجوز تزریق واکسن مادران باردار هر گروه سنی داده شده است. ستاد ملی کرونا تزریق واکسن به گروه سنی بالای ۵ سال را به تصویب رسانده است.

به گفته متخصصان کودکان زیر دو سال با علائم تنفسی در موج امیکرون بیشتر خواهند بود.

تا صبح امروز ۲۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دز واکسن تزریق شده است که از این تعداد ۱۰ میلیون ۶۰۰ هزار دز اول،۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دز سوم و بقیه نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

او گفت: با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان ، ۲۰۰ محصول در حوزه‌های مختلف دارویی، غذایی و سلول‌های بنیادی رونمایی شده است. این تولیدات کاملا بومی هستند و باعث صرفه جویی ارزی در کشور شده اند. با حمایت‌های مالی و معنوی ایده‌ها در شرکت‌های دانش بنیان به محصول تبدیل خواهند شد. باید مراحل بروکراسی کنار گذاشته شود تا دانشمندان جوان و نخبگان محصولات خود را تولید کنند. 

https://boldder.ir/13/02/2022/%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d8%b1%db%8c-%db%b4%db%b2%db%b5%db%b0-%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86/