هیچ کاری مهمتر از پرداختن به موضوع زنان و خانواده در جامعه اسلامی نیست

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در دومین روز از نخستین نشست مدیران کل امور زنان و خانواده استانداری های سراسر کشور در دولت سیزدهم، اظهار داشت: ما باید فرصت ها و تهدیدها را در حوزه زنان بشناسیم. اعتقاد دارم اگر انقلاب بخواهد ضربه ببیند از ناحیه زنان است و اگر موفق هم بشود، باز هم از ناحیه بانوان خواهد بود. 

در این نشست وزیر کشور با اشاره به اینکه نقش بانوان از نقش مردان مهمتر است و این شعار نیست و یک واقعیت است، گفت: به اینکه غربی‌ها با معیارهای خودشان به ما بگویند زن مهم است، نیازی نداریم؛ ما هیچ نیازی نداریم که از فکر ناقص، ضعیف و مادی غرب بهره بگیریم و نشان دهیم که زن جایگاه مهمی دارد. افکار فمینیستی به جز تحقیر و تضعیف موقعیت زن آثار دیگری ندارد. باید به دنبال ارتقای بالاتری باشیم و با مکتب های فکری که امروز در رابطه با زن وجود دارد، کاملاً حسابمان را جدا کنیم و بدانیم که خودمان در این رابطه همه چیز داریم.

وحیدی خطاب به مدیران کل امور زنان و خانواده استانداری های سراسر کشور بیان داشت: به جهت مسوولیتی که داریم و به دلیل اینکه در جایگاه حاکمیتی هستیم، هیچ کاری مهمتر از پرداختن به موضوع زنان و خانواده در جامعه اسلامی نیست. در جایگاهی که هستید مجموعه استانداری باید در خدمت شما باشد و شما نقش نظارت، پایش و بسیج کردن ظرفیت‌ها در استان‌ها را بر عهده دارید و باید جهت کار را نشان دهید.

وی تاکید کرد: شبکه‌های هم اندیشی باید به طور ویژه تشکیل شود. کار فرهنگی لازم است اما کافی نیست؛‌ باید ترکیبی از کار سخت و نرم، اجبار و اختیار و الزام و تمایل کنار هم باشند. 

وحیدی به زنان بدسرپرست و بی سرپرست اشاره کرد و گفت: هر چند که آنها تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند اما شما هم باید بدانید که آنها در چه وضعی هستند و در چه شرایطی به سر می برند.

وزیر کشور خطاب به مدیران کل امور زنان و خانواده استانداری های کشور اظهار داشت: باید یک شبکه سازی خوب و مطمئن از بانوان هم فکر تشکیل دهید و سیستم را فعال کنید. مسوولیت بزرگی بر عهده شما است، شما نقش نظارت، پایش و بسیج کردن ظرفیت در استان ها را بر عهده دارید.

وی افزود: غربی‌ها در دریایی از غفلت در حال غرق شدن هستند ما یک مانیفست و منشور بسیار قوی درخصوص بانوان داریم و شما باید در استان ها پیگیر تحقق این منشور جمهوری اسلامی باشید و ظرفیت های وزارت کشور کاملاً پشتیبان شما در تحقق این مسیر است.

 دومین روز از نخستین نشست مدیران کل امور زنان و خانواده استانداری های سراسر کشور در دولت سیزدهم با حضور احمد وحیدی و زینب اختری مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور برگزار شد. 

هیچ کاری مهمتر از پرداختن به موضوع زنان و خانواده در جامعه اسلامی نیست