احکام سازمان تعزیرات در راستای شعار سال و رهنمودهای رهبر انقلاب نیست

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،   سید محمد رضا میرتاج الدینی در نشست علنی امروز -یکشنبه-مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: در فصل پایان سال رفع موانع تولید و پشتیبانی‌ها نامگذاری شده قرار داریم. مخاطب این رهنمود راهبردی مقام معظم رهبری، تولید کنندگان نیستند بلکه مخاطب اصلی آن مسئولان هستند.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با طرح این سئوال که آیا در عینیت بخشی به این نسخه راهگشا عمل کرده‌ایم، افزود: دولتی که رفت، کارنامه قابل قبولی از خود بر جای نگذاشت. بخشنامه‌های متعدد در دوره‌های کوتاه مدت، ثبات اقتصادی را از بین برد و میلیون‌ها تن کالا در گمرکات انباشته شد.

 وی اضافه کرد: صدها واحد تولیدی به خاطر شرایط بد اقتصادی، گرفتار ضوابط پیچیده و خودساخته بانک‌ها شدند و برخی از آن‌ها به تعطیلی کشیده شدند. در این میان ورود قوه قضاییه برای حمایت از تولید مخصوصا اقدام شجاعانه نسبت به املاک تملیکی و بازهای کردن قفل‌های آن امیدی در دل تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی ایجاد کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرد: امید است با اصلاح سیاست‌ها و رویکردهای دولت گذشته، گام‌های جدیدی برای توسعه تولید و تحقق بخشی به رهنمودهای رهبری برداشته شود.

میرتاج الدینی اظهار داشت: احکام صادره در سازمان تعزیرات در این راستا نیست و بدون توجه به جایگاه تولید احکام شدیدی صادر می‌شود که بعضا منجر به بیکاری کارگران و تعطیلی کارخانجات می‌شود.

احکام سازمان تعزیرات در راستای شعار سال و رهنمودهای رهبر انقلاب نیست