مشاور وزیر خارجه و نماینده ویژه سوئد آخرین تحولات یمن را بررسی کردند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، پیتر سمنی بی نماینده ویژه سوئد در امور یمن امروز شنبه با علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی، دیدار و گفت‌ وگو کرد. 

در این دیدار درباره آخرین تحولات در صحنه‌های داخلی و خارجی یمن بررسی و درخصوص زمینه‌های همکاری مشترک ایران و سوئد در رابطه با بحران یمن، رایزنی و تبادل نظر شد.

آخرین رایزنی‌های اخیر منطقه‌ای نماینده ویژه سوئد در امور یمن و تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص رفع محاصره علیه مردم یمن، برقراری آتش بس و روند صلح و رفع خطر نشت نفت از نفتکش صافر،از محورهای اصلی گفت‌ وگوهای خاجی و نماینده سوئد در این دیدار بود. 

مشاور ارشد وزیر امور خارجه در این دیدار بر حل بحران یمن از طریق راهکارهای سیاسی، برگزاری گفت وگوهای یمنی – یمنی و تشکیل حکومت فراگیر در تمامی سرزمین یمن با مشارکت تمامی گروه‌ها و احزاب سیاسی در صحنه کشور تاکید کرد.

نماینده ویژه سوئد نیز با تاکید بر نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در کمک به برقراری صلح در یمن و منطقه، مساعی سازمان ملل را در برقراری آتش بس، رفع محاصره اقتصادی و از سر گیری گفت وگوهای سیاسی در یمن را تشریح کرد.

مشاور وزیر خارجه و نماینده ویژه سوئد آخرین تحولات یمن را بررسی کردند