پادکست تفسیر حدیثی امیرالمومنین امام علی (ع) منتشر می‌شود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، انتشارات شهید کاظمی در راستای ترویج اندیشه های حضرت امیرالمومنین(ع) همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اقدام به تولید فایل های صوتی کوتاه(پادکست) از منتخب آیات تفسیر حدیثی امیرالمومنین امام علی(علیه السلام) کرده و بنا دارد از روز شهادت حضرت زهرا(س) تا روز شهادت حضرت علی(ع) به تعداد ۱۱۴ عدد از این فایل های صوتی تولید و در اختیار عموم مخاطبین قرار دهد.

«امیر بیان»؛ تفسیر حدیثی امیرالمومنین امام علی(علیه السلام) اثر محمد رضا رمزی اوحدی در یک جلد به همراه متن و ترجمه قرآن کریم که ذیل هر صفحه از قرآن‌کریم احادیث تفسیری امام علی(علیه السلام) درج شده است، برای اولین بار در جهان اسلام تنظیم و تدوین و توسط انتشارات شهیدکاظمی منتشر شد.

این تفسیر حدیثی برای اولین بار به شکل یک جلدی با بیش از ۱۰۰۰صفحه که در آن ۴۵۰۰ حدیث از امام علی(علیه‌السلام) و بیش از ۱۵۰۰ حدیث دیگر از بقیه امامان نیز استفاده شده(یعنی بیش از ۶۰۰۰ حدیث) که بیش از ۲۶۰۰حدیث آن احادیث تفسیری امام علی(علیه السلام) است و الباقی در زمره احادیث اعتقادی، اخلاقی، حکومت، سیاست، اجتماعی و تربیتی و… از آن حضرت می‌باشد.
در این مصحف شریف در هر صفحه در ذیل آیات قرآن؛ متن احادیث تفسیری آمده تا خواننده با متنی دو سویه یعنی: قرآن و عترت در کنار هم بهره مند شود. همچنین از ویژگی های بارز در تدوین این اثر منحصر به فرد استفاده از ۸۰ دوره کتاب تفسیری و بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب حدیثی و تاریخی شیعه و سنی می‌باشد.
در این تفسیر به بیش از صد موضوع روز زندگی اعم از اخلاق، حکومت، جهاد و جنگ، تربیت، عرفان، سیاست، جامعه شناسی و اجتماعی، فقهی، تغذیه و بهداشت فردی و… اشاره شده است. متن این مصحف شریف به نحوی تنظیم یافته که برای عموم مردم مخصوصا قشر جوان، طلاب، حافظان قرآن‌کریم و دانشجویان و معلمین محترم کاملا قابل استفاده می‌باشد.

«امیر بیان»؛ تفسیر حدیثی امیرالمومنین امام علی(علیه السلام) در یک جلد به همراه متن و ترجمه قرآن کریم به کوشش محمدرضا اوحدی در قطع وزیری و ۱۱۵۲ صفحه برای اولین بار در جهان اسلام تنظیم و تدوین و همزمان با اول ماه ذی القعده توسط انتشارات شهیدکاظمی منتشر می‌شود.

پیش از این استاد اوحدی با آثاری چون ۱۰۰۱نکته از زندگی امیر المومنین(علیه السلام) ، ۱۰۰۱ نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)، ۱۰۰۱ فضیلت از امیر المومنین(علیه السلام) در کتب اهل سنت، ۱۰۰۱ نکته از ولایت امیر المومنین(علیه السلام) ، ۱۰۰۱نور از فضایل امیرالمومنین(علیه السلام)، ۱۰۰۱پرسش و پاسخ از امیرالمومنین(علیه السلام) و ده ها اثر تحسین شده دیگه به جامعه کتابخوان معرفی شده است.

https://dailybulletin.ir/06/01/2022/%d9%be%d8%a7%d8%af%da%a9%d8%b3%d8%aa-%d8%aa%d9%81%d8%b3%db%8c%d8%b1-%d8%ad%d8%af%db%8c%d8%ab%db%8c-%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%88%d9%85%d9%86%db%8c%d9%86-%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85/