حضور «کشتن خواجه» در جشنواره سینمایی «اِسلم دنس»

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی فیلم کشتن خواجه، این جشنواره از ۲۰ تا ۳۰ ژانویه ۲۰۲۲ (اول تا ۱۱ بهمن ۱۴۰۰) در ایالت یوتای آمریکا در شهر پارک سیتی برگزار می‌شود و برای نخستین بار در تاریخ ۲۸ ساله این جشنواره، یک فیلم بلند ایرانی برای حضور در آن انتخاب شده است. 

در بخش مسابقه با نام رهایی (Breakout) فقط ۶ فیلم از ایران، آمریکا، آلمان، استرالیا و کانادا حضور دارند. این آثار برای بدست آوردن جایزه بهترین فیلم با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

فستیوال اِسلم دنس رقیب سنتی فستیوال ساندنس است که این دو جشنواره‌ در یک زمان برگزار شده و محل برپایی آنها در شهر پارک سیتی روبروی یکدیگر و در یک خیابان است.

این جشنواره کاشف کارگردان‌های نامداری در صنعت سینماست که فیلم‌های آنها برای اولین بار در این فستیوال به نمایش درآمده اند. از میان این فیلمسازان می‌توان به کریستوفر نولان، برادران روسو، آری آستر و  بون جونگ هو اشاره کرد.

فستیوال اِسلم دنس سومین حضور بین‌المللی «کشتن خواجه» در سه هفته گذشته پس از شب‌های سیاه تالین و گوآ است. 

شهرزاد سیفی تهیه‌کنندگی این فیلم را بر عهده دارد. ابراهیم عزیزی، وحید راد، میثاق زارع، ایمان بسیم، سارا محمدی و مه‌سیما کباری بازیگران این فیلم هستند.

فیلم «کشتن خواجه» به نویسندگی و کارگردانی عبد آبست داستان یک قاتل زنجیره‌ای را روایت می‌کند. این فیلم محصول شرکت هیچ فیلم است و پخش و فروش بین‌المللی آن را محمد اطبایی در کمپانی مستقل‌های ایرانی برعهده دارد.

حضور «کشتن خواجه» در جشنواره سینمایی «اِسلم دنس»