آماده جشن صعود به جام جهانی هستیم/می خواهیم سریع‌ترین تیم باشیم

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، شجاع خلیل زاده بازیکن تیم ملی فوتبال ایران پیرامون وضعیت خود گفت: این روزها از آمادگی مطلوبی برخوردارم و از لحاظ بدنی مشکلی ندارم. البته ناگفته نماند چند وقت قبل، با درد شدید بازی می‌کردم که همزمان با تعطیلی یک ماهه لیگ قطر تصمیم گرفتم جراحی کنم و الان هیچ مشکلی ندارم و به لطف خدا از هر لحاظ آماده هستم.

خلیل زاده در رابطه با بازی تیم ملی ایران و عراق ادامه داد: خدا را شکر می‌کنم این روزها وضعیت تیم ملی خوب است. ما با پیروزی مقابل عراق به جام جهانی صعود خواهیم کرد و جا دارد از حمایت‌های بی دریغ فدراسیون فوتبال در این مقطع کمال تشکر کنم. ما بدون شک برای برد به میدان می‌رویم و می‌خواهیم سریع‌ترین صعود به جام جهانی را در آسیا رقم بزنیم و دل مردم عزیز ایران را شاد کنیم. اگر این اتفاق رخ دهد، این افتخار برای همه مردم ایران است. نمی دانم بازی با عراق با حضور تماشاگران خواهد بود یا خیر؟ اما ای کاش شرایط به‌گونه‌ای باشد که هواداران فوتبال اعم از خانم‌ها و آقایان در ورزشگاه حاضر شوند و بازی تیم ملی را از نزدیک تماشا کنند و همه با هم صعود به جام جهانی را جشن بگیریم.

بازیکن تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: از روزی که عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال شد، حمایت‌ها از تیم ملی نسبت به گذشته بهتر شده است. البته این تیم ملی نیاز به کمک و تلاش‌های عزیزان دارد. باید قبول کنیم فوتبال ما در بحث باشگاهی شرایط خوبی ندارد و باید به تیم ملی کمک شود. از نمایندگان مجلس گرفته تا دولت‌مردان نیاز است به تیم ملی توجه ویژه داشته باشند؛ زیرا تیم ملی فوتبال یک کشور سمبل ورزش آن کشور است و همه دنیا به تیم ملی فوتبال نگاه دیگری دارند.

خلیل زاده یادآور شد: رفتن به جام جهانی اتفاق بزرگی است. نباید بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال، دغدغه داشته باشند. داشتن مشکلات مالی برای تیم ملی فوتبال کشوری مانند ایران زیبنده نیست و امیدوارم تیم ملی در راه آماده‌سازی و صعود به جام جهانی مشکلات این چنینی نداشته باشد.

شجاع خلیل زاده در رابطه با احتمال صعود هم گفت: ما آماده برگزاری جشن صعود به جام جهانی هستیم. از همین حالا هم به صعود از مرحله گروهی فکر می‌کنیم. البته این اتفاق نیازمند اردوهای منظم و کمپ‌های حرفه‌ای است. حضور موفق در یک تورنمنت نیاز به فاکتورهای گوناگونی دارد؛ از بازی‌های تدارکاتی متناسب با شرایط تیم و گروه‌بندی احتمالی تا امکانات زیرساختی و حمایت‌های مناسب که قاعدتا مجموعه این فاکتورها متضمن نتیجه گیری مطلوب است. صعود از مرحله گروهی جام جهانی کار سختی است که به امید خدا و تلاش همه عزیزان امکان پذیر است.

خلیل زاده در رابطه با حضور دوباره مهدی طارمی اعتقاد داشت: به نظر من مهدی طارمی یکی از بهترین مهاجمان فوتبال آسیا است و دارای توانایی‌های بسیاری است و می‌تواند به تیم ملی کمک کند. خیلی خوشحال هستم که او را باز هم در کنار تیم ملی می‌بینم و از سرمربی تیم ملی تشکر می‌کنم که طارمی را دوباره به تیم ملی دعوت کرده است. تیم ملی به بازیکنانی مانند طارمی نیاز دارد و طارمی هم می‌تواند کمک حال تیم ملی باشد و من از این اتفاق خوشحال هستم.

آماده جشن صعود به جام جهانی هستیم/می خواهیم سریع‌ترین تیم باشیم