علیپور: آمادگی میزبانی مسابقات بیس‌بال و سافت‌بال آسیایی را داریم

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، علی البلداوی رییس فدراسیون بیس بال و سافت بال عراق صبح امروز (یکشنبه) طی نشستی مهمان فدراسیون انجمن‌های ورزشی بود. در این نشست محمد علیپور رییس فدراسیون انجمنهای ورزشی، عباس ناطق نوری دبیر فدراسیون، هومن منصوریان رییس انجمن بیس بال و سافت بال کشور، مهدی میرزاییان مدیر روابط عمومی فدراسیون، فرهاد عشوندی نایب رییس انجمن، کاشف رانا مسئول روابط بین الملل انجمن و عباس ندایی مشاور انجمن حضور داشتند. 

در این نشست محمد علیپور با ارائه چکیده‌ای از فعالیت‌های فدراسیون انجمن‌های ورزشی گفت: بیس بال و سافت بال به عنوان دو رشته المپیکی یکی از مهم‌ترین انجمن‌های تحت پوشش ما است و برای توسعه این دو رشته قطعا می‌توانیم با عراق به عنوان یک کشور دوست و همسایه تعامل و مراوده مناسبی برقرار کنیم. در ابعاد آموزشی، برپایی اردوهای مشترک و برگزاری مسابقات تدارکاتی ملی و باشگاهی فعالیت کنیم و آمادگی کامل برای میزبانی مسابقات کشورهای حاضر در منطقه غرب آسیا و کشورهای اسلامی هستیم. 

وی از ارتباط نزدیک با رییس فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال سخن گفت و اظهار کرد: ریکارد فراکری سال ۲۰۱۷ به ایران آمد و ۲ماه قبل هم در یونان ایشان را ملاقات کردم و از وی برای حضور در کشورمان دعوت کردم و در مجموعه ارتباط نزدیکی با ایشان داریم و قطعا این تعامل می‌تواند به منافع مشترک ایران و عراق در توسعه بیس بال و سافت بال کمک کند. 

در ادامه هومن منصوریان رییس انجمن بیس بال و سافت در خصوص فعالیت این دو رشته در ایران و روابط بین المللی این انجمن گزارشی ارائه کرد و علی البلداوی رییس فدراسیون بیس بال و سافت بال عراق درباره شرایط این دو رشته در عراق مباحثی را مطرح کرد و گفت: پیشنهاد می‌کنم با تعامل با ایران به عنوان یکی از کشورهای صاحب بیس بال و سافت بال در منطقه، پایگاه منطقه‌ای توسعه بیس بال و سافت بال در غرب آسیا را راه اندازی کنیم‌ و کشورهای فعال در این دو رشته در منطقه مثل عربستان و فلسطین و متعاقبا کشورهای دیگر را وارد این مجموعه کنیم که این پیشنهاد با استقبال رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی و رییس انجمن بیس بال و سافت بال مواجه شد و مقرر گردید که همکاری‌های مشترک در این زمینه در غرب آسیا صورت پذیرد. 

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری متقابل بین فدراسیون بیس بال و سافت بال عراق، فدراسیون انجمن‌های ورزشی و انجمن بیس بال و سافت بال ایران به امضا رسید.

علیپور: آمادگی میزبانی مسابقات بیس‌بال و سافت‌بال آسیایی را داریم