حضور تیم ملی والیبال زنان در هانگژو محور نشست داورزنی با فخری

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون والیبال، نشست کادر سرپرستی بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین امروز با حضور مسئولان فدراسیون والیبال برگزار شد.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، فریبا محمدیان نایب رئیس بانوان فدراسیون، سید میلاد تقوی دبیر کل فدراسیون، نصراله سجادی مشاور عالی رئیس کمیته ملی المپیک، پیمان فخری سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو و رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان فدراسیون والیبال و کمیته ملی المپیک در جلسه مذکور حضور داشتند.

در این نشست داورزنی به تشریح برنامه‌ها و روند برگزاری اردوهای آماده‌سازی تیم ملی والیبال جهت حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ پرداخت.

پیمان فخری سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی نیز ضمن بیان تاریخچه حضور رشته‌های ورزشی در این رقابت‌ها، تاکید کرد تیم‌های ورزشی از هم‌اکنون تا زمان اعزام موظف به انجام چهار مرحله تست آمادگی جسمانی در آکادمی ملی المپیک هستند تا ارزیابی دقیقی از ورزشکاران صورت گیرد.

در نشست امروز همچنین رئیس و نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال با اشاره به اهداف و برنامه‌های فدراسیون در راستای توسعه والیبال زنان، مطالبه خانواده والیبال مبنی بر حمایت کمیته ملی المپیک از تیم ملی والیبال زنان ایران جهت حضور در بازی‌های آسیایی را مطرح کردند.

این درخواست در حالی مطرح شد که فدراسیون والیبال در راستای پاسخ‌گویی به مطالبه عمومی مردم و به ویژه زنان مبنی بر نبود تفاوت جنسیتی در این رشته ورزشی و نیز تحقق استراتژی خود مبنی بر توجه بیشتر به والیبال زنان، نسبت به جذب سرمربی خارجی برای تیم ملی والیبال زنان اقدام کرده و یکی از مهم‌ترین اهداف فدراسیون، قرار گرفتن تیم ملی زنان در جمع ۴ تیم برتر آسیا طی سال‌های آتی است.

نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی سال آینده به میزبانی شهر هانگژو چین برگزار خواهد شد.

حضور تیم ملی والیبال زنان در هانگژو محور نشست داورزنی با فخری