شجیع: روند انتخابات فدراسیون اسکیت عادلانه بود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، رضا شجیع روز شنبه پس از پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکیت در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: نسل جوان علاقه‌مند این رشته هستند  و باید سرمایه‌گذاری کنیم.  

وی افزود: البته با بودجه ۲.۵ میلیارد تومانی که برای این فدراسیون تعیین شده، تنها پاسخگوی چهار اعزام بین‌المللی است و  مهمترین خلایی که وجود دارد، این که فدراسیون بخواهد متکی به بودجه دولتی باشد و با آن هیچ کاری نمی‌تواند انجام بدهد.

نامزد انتخابات فدراسیون اضافه کرد: ویژگی‌ فدراسیون اسکیت این است که همزمان زیر مجموعه سه فدراسیون جهانی است. پس اگر بتواند با آن فدراسیون‌ها ارتباط بگیرد، منابع خوبی را می‌تواند جذب کند.

شجیع درباره اعتراض به روند انتخابات و اضافه و حذف شدن اسامی چند باشگاه شرکت‌کننده در مجمع گفت: برای آنکه یک باشگاه بتواند در مجمع رای بدهد، باید سه ویژگی داشته باشد؛ اول اینکه در زمان برگزاری لیگ باید مجوزش معتبر باشد، دوم در زمان رای دادن مجوز ماده پنج ماه معتبر باشد و مجوز ماده پنج را داشته باشد. بنابراین به نظر می‌رسد وزارت ورزش برای آنکه شائبه‌ای پیش نیاید، سعی کرد که هر سه شرط را کنترل کند. با این وضعیت برخی باشگاه‌ها الان مجوز دارند، اما ۲ سال قبل که لیگ برگزار شده، مجوز نداشتند. طبیعی است که وزارت ورزش جلوی این مساله را می‌گیرد. در مجموع روند انتخابات منصفانه و عادلانه بود و احترام می‌گذارم.

وی این را هم گفت: وقتی مجمع برگزار می‌شود و اعضای مجمع رای می‌دهند، این به منزله پذیرش فرآیند انتخابات است. فدراسیون یک نهاد عمومی غیر دولتی محسوب می‌شود و  اعتراض‌هایی که به روند برگزاری انتخابات می‌شود، دیگر در حوزه اختیارات دیوان عدالت اداری نیست. بنابراین برگزاری انتخابات و حضور افراد و رئیس مجمع و تایید وزارت ورزش به منزله پایان فرآیند انتخابات است و هرکسی که امروز در مجمع حضور داشته و رای داده، مشخص است که فرآیند را پذیرفته و به نظرم این اعتراضات جایگاه قانونی ندارد.

مجید هنرجو با کسب ۳۰ رای از ۵۵ آرای ماخوذه، سکان فدراسیون اسکیت را بدست گرفت. هنرجو پیش از این نایب رئیس فدراسیون اسکیت بوده است.

شجیع: روند انتخابات فدراسیون اسکیت عادلانه بود