«ویتال هاینن» به ایران می‌آید

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون والیبال، کمیته آموزش و پژوهش در نظر دارد در راستای ارتقای سطح دانش حرفه‌ای مربیان تراز اول کشور و انتقال تجربه مربیان بزرگ دنیا، یک دوره تخصصی والیبال پیشرفته با محوریت انتقال تجربه با حضور ویتال هاینن مربی پرافتخار بلژیکی والیبال دنیا برگزار کند.

پس از انجام مذاکرات و مکاتبات لازم مقرر شد این دوره سه روزه بین المللی فروردین ماه سال آینده (۱۴۰۱) در تهران با حضور مربیان داخلی و خارجی برگزار شود که برنامه‌ریزی تمرینات برای آماده‌سازی تیم، دروس طراحی تمرین برای تیم‌های پیشرفته، مدیریت تیم در طول مسابقه و کاربردهای آنالیز برای مربیان از جمله محورهای این دوره است.

ویتال هاینن (Vital Heynen) متولد سال ۱۹۶۹ در کشور بلژیک است و کار مربی‌گری خود تا با تیم نولیکو مازک آغاز کرد و این تیم را پنج بار قهرمان لیگ برتر و جام حذفی بلژیک کرد.

این مربی همچنین در سال ۲۰۰۸ نایب قهرمانی و در سال ۲۰۱۰ سومی لیگ قهرمانان اروپا را با نولیکو مازک به دست آورد. وی سابقه هدایت تیم‌های باشگاهی زراعت بانک آنکارا و بیدگوشچ را نیز در پرونده کاری خود دارد.

هاینن در سال ۲۰۱۲ سرمربی تیم ملی والیبال آلمان شد و ژرمن‌ها را به مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۴ رساند. این مربی در سال ۲۰۱۷ با تیم ملی والیبال بلژیک در چارچوب دیدارهای لیگ ملت‌ها نیز به تهران آمد.

هانین در سال ۲۰۱۸ هدایت تیم ملی لهستان را پذیرفت و عنوان قهرمانی جهان را در همان سال به دست آورد. این مربی بزرگ والیبال در سال ۲۰۱۹ نیز با تیم ملی لهستان مدال برنز لیگ ملت‌ها و مقام سومی رقابت‌های قهرمانی قاره اروپا را به دست آورد.

شرایط و نحوه ثبت‌نام برای حضور در این دوره پس از اعلام کمیته آموزش و پژوهش متعاقبا از طریق سایت فدراسیون والیبال اعلام خواهد شد.

https://dailybulletin.ir/26/12/2021/%d9%88%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c%d9%86%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%a2%db%8c%d8%af/