اردوی تیم فوتبال بانوان با حضور معاون رئیس جمهور برگزار شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، برخی از مقامات سیاسی و ورزشی امروز سه شنبه از اردوی تیم ملی فوتبال زنان ایران بازدید کردند.

در این مراسم که بر خلاف برنامه اعلام شده در غیاب حمید سجادی وزیر ورزش و صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال، مریم کاظمی‌پور معاون ورزش زنان و اعضای هیات رئیسه فدراسیون حضور داشتند که در ابتدا مراسم پیراهن تیم ملی را برای اهدا به موزه امضا کردند.

به گفته سخنگوی فدراسیون فوتبال، حمید سجادی جلسه ای را با وزیر امور خارجه داشت و به همین دلیل در مراسم غایب بود.

بازیکنان تیم ملی فوتبال با اهدای گل به سردار سلیمانی ادای احترام کردند.

زهره کودایی دروازه‌بان تیم ملی دقایقی با خزعلی صحبت کرد. عزیزی خادم هم در معرفی کودایی از او تجلیل کرد.

مریم ایراندوست، سرمربی تیم ملی در هنگام معارفه به خزعلی گفت: مطمئن باشید و شک نداشته باشید که بازیکنان در مرحله اصلی جام ملت‌های آسیا هم مثل مرحله مقدماتی افتخارآفرینی می‌کنند.

پس از آنکه مراسم معارفه تیم ملی برگزار شد، خزعلی و مسئولان حاضر با تیم ملی عکس یادگاری گرفتند.

الهام فرهمند بازیکن تیم ملی هم که به تازگی مادر شده است با فرزند خود در مراسم حضور داشت.

مریم ایراندوست: تیم فوتبال بانوان می تواند تاریخ سازی کند

در جریان این اردو مریم ایراندوست سرمربی تیم ملی گفت: اگر حمایت از بانوان باشد قطعا دختران تاریخ سازی خواهند کرد. فدراسیون فوتبال می تواند الگوی سایر فدراسیون ها باشد. ۲۲ سال ورزش حرفه ای کردم و از اردیبهشت ۱۴۰۰ برابری را دیدم. عزیزی خادم برادرانه و دلسوزانه کنار تیم بود. شهره موسوی مادرانه کنار تیم بود و نیز حمایت وزارت خانه ورزش که صعود تاریخی رقم خورد. انرژی مثبت را برای تیم بفرستید چرا که می‌خواهیم به جام جهانی صعود کنیم .

عزیزی خادم: تبعیض ها را کاهش دادیم

همچنین عزیزی خادم رئیس فدراسیون در این مراسم گفت: ممنونم از خانم خزعلی و خانم کاظم پور که در اردوی امروز حاضر شدند. وزیر هم قرار بود در اردوی امروز حضور داشته باشد اما جلسه ای در وزارت امورخارجه داشت ولی قرار شد برای اعزام تیم به جام ملت های آسیا حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: صعود تیم بزرگسال را که تاریخ شکن و افتخار آفرین بود را تبریک می گویم. امروز هر ایرانی به تیم بزرگسال مردان به دلیل رکود شکنی کرد افتخار می کند. لطف الهی بود که به ما کمک کرد. کسی نمی تواند فراموش کند ۷ ماه پیش وضعیت تیم ملی چگونه بود اما امروز قاره کهن به تیم ایران افتخار می‌کند که بدون شکست در صدر قرار دارد.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به شرایط تیم مردان هم گفت: سریع ترین و ارزان ترین صعود در آسیا در حال رقم خوردن است. فقط نباید فراموش کنیم کجا بودیم و امروز کجا هستیم. از خداوند تشکر می‌کنم.

عزیزی خادم درباره تیم بانوان تصریح کرد: تیم زنان همراستا با مردان تاریخ شکنی کرد و این هم مبتنی بر رفتار جمعی است. فدراسیون باید به مسیری می رفت که تیمی که از رنکینگ خارج شده بود را وارد مسیر کند. امروز تیم زنان مایه مباهات شد. در مسیر پر ترس و پر استرس حرکت کرد اما خداوند عالم کمک کرد. از حدادیان هم تشکر می‌کنم که کمک کرد تیم زنان برای نخستین بار با پرواز اختصاصی عازم رقابت ها بشود.

وی با بیان اینکه تیم زنان را باید ابتدا به رنکینگ باز می گرداندیم و سپس اردوهای منظم برگزار می کردیم، گفت: فدراسیون بر اساس توان این کار را انجام داد. سعی کردیم تبعیض را کاهش دهیم. امروز تیم زنان باوجود تنگنای مالی فدراسیون از امکانات خوبی برخوردار است. تیم ملی پس از دو مرحله اردو از مسابقات انتخابی جام ملت ها سربلند بیرون آمد.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: خوشحالیم خزعلی اینجاست و نیز وزیر ورزش که دو بار به اردوها آمد که نشان می‌دهد نگاه دولت به ورزش زنان در حال تغییر است و امیدواریم کم کم برابری شکل گیرد.

درحالیکه خزعلی برای رفتن عجله داشت عزیزی خادم گفت: اهمیت این جلسه قطعا کم تر از آن جلسه نیست و این اهمیت به ورزش زنان است!

عزیزی خادم در پایان صحبت هایش تاکید کرد: آینده فوتبال فقط مردان نیست بلکه آینده فوتبال رده زنان، امید و تیم های پایه است. بر اساس آموزه های اسلامی نمی‌توانیم یک بخش را نبینیم. این ها انگیزه بانوان را مضاعف خواهد ‌کرد. آرزوی بهترین ها را دارم.

خرعلی: کودایی مقابل بی اخلاقی ها ایستاد

همچنین انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان در مراسم امروز گفت: آمدم که فقط دختران خوبم را ببینم و تشکر و قدردانی کنم. ترجیح می‌دهم به‌جای صحبت کردن، صحبت های آنها بشنوم. خوشحالم که سرمربی تیم خبر از برابری داد و امیدوارم برابری بیشتر شود و شاهد موفقیت های بیشتر باشیم. ما نیز در حد توان حمایت می کنیم.

خزعلی افزود: انشاءالله دختران ما الگوی جهانی شوند که هم عفاف را حفظ و هم ورزش کنند.

وی همچنین درباره دروازه بان تیم ملی فوتبال زنان که چند ماه پیش از سوی فدراسیون فوتبال اردن مورد اتهام قرار گرفته بود، گفت: از زهره کودایی تشکر می کنم که مقابل بی اخلاقی ها ایستاد.

اردوی تیم فوتبال بانوان با حضور معاون رئیس جمهور برگزار شد